NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Nowy standard przy budowie stron internetowych

2019-08-20 13:45:00

 

Nowy standard przy budowie oraz odbiorze stron internetowych

W branży IT jesteśmy już od 2009 roku jako działalność gospodarcza a następnie jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Od kilku lat zajmujemy się głównie pozycjonowaniem a wraz z tym poprawianiem witryn po innych tak zwanych specjalistach z branży. Podczas przeprowadzenia już ponad 4 tysięcy audytów zauważyliśmy jeden powtarzający się fakt. Wielu specjalistów budujących witryny internetowe popełnia w kodzie strony bardzo dużo błędów które uważają za błahe lub nieważne. Argumentem przeważającym w dyskusji nad poprawnością niektórych znaczników jest jeden zawsze powtarzany fakt a mianowicie „przecież witryna wyświetla się prawidłowo w oknie przeglądarki”.

 

Mimo że strona fizycznie prawidłowo jest wyświetlana w oknie przeglądarki, to niestety nie świadczy to o poprawności i zgodności kodu strony z wszystkimi wytycznymi. Tego zaś nie można stwierdzić patrząc tylko w okno przeglądarki na efekt wykonania kodu HTML oraz CSS. Większość dzisiejszych przeglądarek internetowych ignoruje błędy najczęściej popełniane podczas pisania kodu witryny. Jest to spowodowane nadinterpretacją niektórych znaczników przez programistów którzy tworzą przeglądarki. W celu poprawienia wyświetlania się witryn internetowych przeglądarki przymykają oko na błędy formalne.

 

Na nieszczęście przyszłych właścicieli nowych stron internetowych, błędy które zostały zignorowane i w locie poprawione przez przeglądarkę są całkiem inaczej widziane przez Google boty oraz system oceny witryny internetowej który posiada każda wyszukiwarka. Mechanizmy sprawdzające budowę strony w celu oceny jej jakości wychwytują wszystkie niedociągnięcia nawet te najbardziej błahe. Następnie są one sumowane i tworzą liczbę błędów popełnionych w kodzie w witryny. Suma błędów w kodzie strony decyduje o hierarchii w zwracanych użytkownikowi wynikach wyszukań. A to już decyduje o popularności danej witryny, miejscu w wynikach wyszukiwania a to bezpośrednio przekłada się na ilość odwiedzających oraz ilość nowych kontrahentów.

 

Nasz nowy standard

Naszym zamysłem jest wprowadzenie nowego standardu podczas odbierania czy też oddawania pracy jaką jest produkcja nowej strony internetowej. Klient często nie ma możliwości aby samodzielnie wydać techniczną ocenę przydatności kodu witryny względem jej pozycjonowania czy też prawidłowego funkcjonowania. Jest to spowodowane prostą przyczyną, inwestor nie musi się znać na budowie witryny internetowej, uważa że programista posiada odpowiednią wiedzę by wykonać takie zadanie. Niestety często programiści znają tylko podstawy zagadnień naszej branży, a to powoduje że odbierane są strony które powinny być jeszcze raz przeprojektowane z uwagi na błędy w kodzie strony. Aby mieć pełny obraz jako osoba nie znająca języków opisu strony oraz zagadnień SEO, należy zlecić audyt SEO witryny którą odbieramy. Taki audyt przeprowadzony przez specjalistę ujawni wszelkie mankamenty i błędy popełnione podczas produkcji strony. Niestety tylko od strony SEO, znaczników HTML oraz prawidłowego użycia CSS. Naszym celem jest wprowadzenie standardu we wszystkich Polskich firmach tworzących nowe strony internetowe. Standard ten oznacza że każda witryna która jest odbierana przez inwestora jest poddawana audytowi SEO w celu sprawdzenia czy została prawidłowo wyprodukowana.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: