NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Większa kontrola nad usługą TnijURL.com

2019-03-07 23:44:00

 

Działania przestępcze

Coraz bardziej rozwinięte usługi internetowe oraz dostęp milionów obywateli do sieci internet powoduje że przestępczy coraz częściej organizują ataki na potencjalne ofiary wyłudzenia. Czasami wystarczy jeden SMS z żądaniem zapłaty za brak zablokowania telefonu komórkowego aby przestraszony odbiorca natychmiast zrealizował przelew. W jednym z poprzednich komunikatów prasowych informowaliśmy o metodzie wyłudzenia w której wykorzystano nasz portal internetowy. Wykorzystano anonimowy dostęp do otwartego formularza, dzięki któremu można skracać długie linki do stron internetowych tak aby można było je przesyłać za pomocą krótkich wiadomości SMS albo przy pomocy Twittera.

 

Wprowadzone zmiany

W celu poprawienia bezpieczeństwa użytkowników internetu postanowiliśmy zapisywać IP komputerów które służą internautom do skracania długich linków do stron internetowych. Aby mieć komplet danych, które pomogą organom ścigania złapać przestępcę potrzebujemy jeszcze dzień oraz dokładną godzinę. Posiadając taki zestaw danych jesteśmy w stanie zlokalizować konkretny komputer a znając godzinę, potrafimy dojść do osoby która w tym momencie użytkowała dane urządzenie. Jest to znaczące gdyż wcześniej nie zbieraliśmy takich danych. Zapisywanie adresu IP oraz dokładnej daty skorzystania z naszej usługi, wchodzi już w zakres zbieranych danych chronionych przez RODO. Dlatego też w najbliższych dniach zostanie wprowadzona odpowiednia informacja na stronie odnośnie zbieranych danych oraz form ich przetwarzania.

 

Nasze działanie niestety zostało wymuszone przez zdarzenie wywołane złymi intencjami osoby trzeciej całkowicie nie związanej z firmą ani pracownikami. Odcinamy się od przestępczych działań i na znak współpracy z Policją, wzmocniliśmy nadzór nad formularzem do darmowego oraz anonimowego skracania długich linków.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: