NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Aktualizujemy nasz system do badań w modelu CAWI

2020-07-06 09:42:00

Ads-Center.NET Sp zoo aktualizuje oprogramowanie

Nasza firma od wielu lat posiada szeroką bazę użytkowników Internetu z całej Polski zgrupowanych na kilku portalach tematycznych. Liczba adresów e-mail w bazie danych przekracza sumę 160 tysięcy adresatów. Do tej pory używaliśmy tego zaplecza do przeprowadzania badań na własny użytek oraz niektórych kontrahentów, którzy współpracują z naszą firmą.

 

Wybuch pandemii w Polsce Koronawirusa w marcu 2020 roku, wywołującego chorobę zwaną COViD-19 spowodował zmianę pracy w wielu instytutach badań. Przez powszechną izolację oraz strach przed zachorowaniem jak i przenoszeniem wirusa przez osoby prowadzące badania w modelu „Face to face”, model CAWI zyskał w oczach firm zlecających przeprowadzanie ankiet. Do tej pory przedsiębiorstwa oraz instytuty badań stawiały na bezpośredni kontakt, argumentując to lepszymi wynikami co też podwyższało koszty. Wynajęcie odpowiedniej liczby osób oraz dotarcie do respondentów wymagało znacznie wyższych nakładów pieniężnych.

 

Zmiany po wprowadzeniu powszechnej kwarantanny pokazały że musimy się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości która obecnie nas otacza oraz kreuje kolejne drogi. Stare metody w niektórych modelach będą musiały ustąpić miejsca badaniom przeprowadzanym za pomocą internetu oraz ankiet na stronach WWW. Jest to wymuszone poprzez obawy o roznoszenie patogenów oraz troską o zachowanie bezpieczeństwa dla respondentów oraz osób przeprowadzających badania.

 

Właśnie z tych przyczyn postanowiliśmy zmodernizować nasze oprogramowanie służące do przeprowadzania badań rynku i opinii publicznej w modelu CAWI. Korzystając z doświadczenia oraz wcześniej przeprowadzanych modernizacji jak i szerokiej bazy respondentów, mamy nadzieję stworzyć nową jakość w badaniach prowadzonych w modelu CAWI. Po zebraniu informacji od naszych dotychczasowych kontrahentów udało nam się opracować prosty ale skuteczny model przeprowadzania ciekawych ankiet które mają na celu zbadanie jak największej ilości respondentów. Pozostałe instytuty badawcze opierają się na niewielkiej próbce osób którym zadają pytania. Nazywają te grupy „reprezentatywną”, mimo że nie wiadomo zbyt wiele o ich poglądach, upodobaniach czy też zachowaniu jak i wykształceniu. Opieranie badań o takie grupy respondentów są niskiej jakości i często odbiegają od prawdziwego postrzegania danej sytuacji. Tylko badania na dużej ilości respondentów z całego kraju mają szansę zbliżyć się do prawdziwego poglądu społeczeństwa. Dlatego też postanowiliśmy utworzyć nową usługę dostępną dla wszystkich zainteresowanych. Grupa ponad 160 000 respondentów to bardzo duża baza osób, które współpracują z naszą firmą od 2009 roku gdy firma była jeszcze Jednoosobową Działalnością Gospodarczą. Posiadając tak solidne podstawy wraz z dużą bazą respondentów wychodzimy na czołówkę wśród wielu instytucji, które do tej pory świadczyły podobne usługi.

 

W obecnym momencie nasi programiści kończą modernizację już istniejącego oprogramowania. W najbliższych dniach będziemy informować o uruchomieniu naszej usługi oraz o miejscu gdzie będziemy przedstawiać wyniki przeprowadzanych ogólnych badań. Wyniki badań przeprowadzanych na zlecenie kontrahentów będą dostępne tylko w przypadku gdy firma zlecająca wyrazi na to zgodę. Zapraszamy do współpracy i korzystania z promocji na start nowej usługi.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: