NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Zakończenie przeprowadzki na nowy serwer

2017-10-10 18:14:32

Przyczyny przeprowadzki Ads-Center.NET

Nasza firma została zmuszona do wyprowadzki ze starego serwera w poprzedniej serwerowni która należała do Niemieckiej firmy 1and1. Wspomniane przedsiębiorstwo wykupiło w 2017 roku inną konkurencyjną Polską firmę działającą w tym samym segmencie o nazwie Home.pl . Prawdopodobnie w celu sprawienia bardziej przystępną ofertę przejętej firmy 1and1 postanowiło wycofać się z Polskiego rynku zrywając na zakończenie terminu umowy wszystkich podpisanych dzierżaw serwerów. Firma 1and1 ładnie postąpiła dzwoniąc do każdego swojego klienta oferując mu usługi wykupionej Home.pl. Przy tej też okazji każdy klient 1and1 z Polski dowiedział się o wymówieniu na koniec terminu umowy dalszej współpracy. Jednocześnie do każdego kontrahenta serwerowni docierały maile informujące o konieczności zabezpieczenia danych zgromadzonych na serwerach.

 

Poszukiwania nowej serwerowni

Przez sytuację która zaistniała, zostaliśmy zmuszeni do natychmiastowego znalezienia nowej serwerowni która spełniałaby nasze wymagania co do dostępnej maszyny, infrastruktury oraz zabezpieczeń przed popularnymi atakami. Podczas poszukiwań wykreślaliśmy różne serwerownie z opcji z różnych względów. Główną przyczyną skrócenia listy branych pod uwagę firm świadczących usługi wynajmu serwerów dedykowanych było umiejscowienie budynku serwerowni. Adres Polski całkowicie odpadał ze względu na słabe łącza obsługujące te budynki. Niekorzystną legislację oraz pokusy służb do blokowania serwerów lub zabezpieczania ich zawartości pod pretekstem prowadzonych śledztw. Bezpieczeństwo działania jest też bardzo ważne. W Polsce w najbliższych latach mogą wystąpić problemy z zaopatrzeniem w prąd. Brak rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii, powoduje że ceny obsługi będą stale rosły. To też Polska jest słabym miejscem na podłączenie swojego serwera dedykowanego.

 

Podczas eliminacji ofert dostępnych u znanych serwerowni trafiliśmy na usługi wypróbowanej już kiedyś firmy która również w dawnym czasie zerwała z Polskimi klientami a przynajmniej formularze nie odpowiadały na zapytania Polskich klientów chodziło o usługę kimsufi. Na szczęście obecnie sytuacja jest całkiem inna, bowiem OVH utworzyło markę na Polskę dzięki której klienci z tego kraju mogą zamawiać serwery dedykowane które znajdują się w serwerowniach usytuowanych w różnych miejscach świata. Dodatkowo marka OVH gwarantuje wysokiej klasy łącza światłowodowe które są prowadzone przez terytorium całej Unii Europejskiej, również w Polsce. Kolejnym atutem jest posiadanie przez OVH własnych generatorów energii elektrycznej opartych o technologie OZE. Jest to główny sposób zasilania serwerów znajdujących się we Francji gdzie i znajduje się nasz nowy serwer. Kolejnym atutem jest możliwość podłączenia do 16 adresów IP do wykupionego serwera. To skutecznie podnosi bezpieczeństwo dostępności każdej ze stron które obsługuje nasza firma oraz umożliwia dzielenie witryn własnych oraz klientów na grupy, równoważąc balans obciążenia poszczególnych adresów IP podczas codziennej pracy z obsługą zapytań generowanych przez internautów.

 

Plany na przyszłość co do serwerów ?

Nasza firma Ads-Center.NET świadczy usługi taniego wynajmu powierzchni serwerowej pod hosting firmowych witryn internetowych. To też jesteśmy na stałe związani z wykupem usług serwerów dedykowanych. Obecna oferta OVH jest dla nas bardzo ciekawa. To też pomogło nam w podjęciu decyzji o dzierżawie maszyny. Wiadomo że z czasem oferta OVH może się zmienić. Jednak w obecnej chwili cieszymy się z posiadanej maszyny gdyż spełnia swoje założenia.

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: